Sword Art Online

Sword Art Online

Sword Art Online

Sword Art Online (jap. ソードアート・オンライン) – jest to japońska powieść ilustrowana (tzw. light novel) autorstwa Reki Kawahary z ilustracjami abec. Na podstawie powieści powstały liczne mangi, serie anime, również gry komputerowe. Książki wydaje w Japonii wydawnictwo ASCII Media Works, a pierwszy tom ukazał się 10 IV 2009 r. Anime, które powstało na podstawie książek, wyprodukowało studio A-1 Pictures. Było emitowane głównie przez kanały telewizyjne MBS oraz Tokyo MX. Pierwsza seria była nadawana pomiędzy 7 lipca 2012 a 22 grudnia 2012 r., druga natomiast ukazywała się w dniach 5 lipca 2014 do 20 grudnia 2014 r.. Ponadto ukazał się również odcinek specjalny zatytułowany „Extra Edition”, który miał premierę 31 grudnia 2013 r.. W planach jest również amerykański serial aktorski na podstawie powieści.

Głównym bohaterem serii jest japoński nastolatek o imieniu Kazuto Kirigaya. Fascynat sieciowych gier komputerowych, w których znany jest pod nickiem Kirito, pochodzącego od jego imienia i nazwiska. Chłopak ma ciemne krótko ostrzyżone włosy i czarne oczy, preferuje także czarny ubiór. Pierwsze dwa tomy powieści opisują jego 2-letnie przygody w grze MMORPG, której akcja rozgrywa się w rzeczywistości wirtualnej (tzw. VRMMORPG), o nazwie Sword Art Online. Kazuto, jako jeden z wielu graczy, zostaje uwięziony w grze i musi ją przejść, aby mieć możliwość powrotu do swojego świata.

W 2012 roku seria „Sword Art Online” była najlepiej sprzedającą się light novel w Japonii i osiągnęła ponad 2,7 mln sprzedanych kopii. Do XII 2014 roku sprzedano około 16,7 mln egzemplarzy powieści.

Bohaterowie

Kirito (キリト, Kirito) – główny bohater serii Sword Art Online znany m.in. jako Beater czy Czarny Szermierz. Zaliczał on się do tysiąca graczy, którzy mieli przedpremierowy dostęp do tytułowej gry. Po rozpoczęciu oficjalnej wersji wraz z innymi został uwięziony w wirtualnym realistycznym świecie gry. Był klasy wojownika i zaliczał się do najlepszych postaci na serwerze. Posługiwał się najczęściej mieczem, a w późniejszym czasie dwiema broniami. Początkowo nie należał do żadnej z gildii i grał samotnie. Jego pierwszą organizacją, do której zdecydował się dołączyć, były „Czarne Koty Pełni Księżyca”, a później przez walkę z graczem o nicku Heathcliff musiał dołączyć do najlepszej gildii na serwerze, czyli Rycerzy Krwi.

Asuna (jap. アスナ Asuna) – jedna z głównych bohaterek serii Sword Art Online. Jest zastępcą dowódcy Rycerzy Krwi, jednej z gildii w grze SAO. Jej prawdziwe imię to Yūki Asuna (結城明日奈, Yūki Asuna). Jest córką prezesa Recto Progress Inc. Asuna ma długie, blond włosy (w książkach opisywane jako kasztanowe) i piwne oczy. Na początku serii ubierała się w białą koszulę i ciemnoczerwoną tunikę, skórzane spodnie, wysokie botki do kolan oraz bordowy płaszcz. Po wstąpieniu do gildii Rycerzy Krwi dziewczyna przywdziała biało-czerwony mundur gildii, wykonany na specjalne zamówienie jej członków. Podczas walki posługiwała się jednoręcznym rapierem wykutym przez postać imieniem Lisbeth.

Suguha Kirigaya (桐ヶ谷直葉, Kirigaya Suguha) – kuzynka Kirito. Została wychowana wraz z nim niczym jego siostra. Jest znakomitą adeptką sztuki kendo, czym spełnia życzenie swego dziadka. W późniejszym czasie gra w VRMMORPG pt. ALfheim Online jako Leafa (リーファ, Rīfa) jako przedstawicielka rasy Sylph. Ma krótkie czarne włosy i zielono-niebieskie oczy. W ALfheim Online dziewczyna przybiera postać Sylpha. Ma wtedy zielone oczy i spięte w kucyk długie blond włosy z dwoma warkoczykami. Ma również skrzydła, które również mają kolor zielony. Na dodatek ubrana jest w zieloną sukienkę.

Kayaba Akihiko (jap. 茅場晶彦, Kayaba Akihiko) – dyrektor ds. rozwoju i GM świata „Sword Art Online”. Jest także autorem projektu NerveGeara i VR Seed. Głównym antagonistą początkowych wydarzeń serii Sword Art Online. W świecie Sword Art Online jest jedynym graczem, którego awatar nie odzwierciedla rzeczywistego wyglądu. W rezultacie Heatcliff, którego udaje, w niczym nie przypomina jego prawdziwego wyglądu. Jest umięśniony, wysoki, silny fizycznie. Prawie cały czas jest widoczny w mundurze gildii Rycerzy Krwi. Po uruchomieniu gry Sword Art Online to on pojawia się jako tajemnicza nieznana postać w ciemnym płaszczu.

Yui (jap. ユイ, Yui) – jest sztuczną inteligencją, która po pewnym czasie od rozpoczęcia zostaje odkryta przez Kirito i Asunę w lesie na dwudziestym drugim piętrze zamku Aincrad. Co ciekawe, jej pełna nazwa brzmi Yui-MHPC001. Yui przypomina dziesięcioletnią dziewczynkę. Ma długie, czarne włosy oraz ciemne oczy. W chwili znalezienia miała na sobie niczym się niewyróżniającą białą sukienkę, dlatego Asuna podarowała jej później trochę ubrań – różowy sweter, czarne buty, spódniczka.

: )

Sword Art Online Girls

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *