Code Geass

Code Geass - Lelouch

Code Geass – Lelouch

Code Geass: Lelouch of the Rebellion (jap. コードギアス 反逆のルルーシュ, Kōdo Giasu: Hangyaku no Rurūshu) – japońskie anime stworzone przez studio Sunrise, a wyreżyserowane przez Gorō Taniguchiego ze scenariuszem Ichirō Ōkouchi. Postacie zostały zaprojektowane przez zespół mangaczek Clamp.

Dnia 10.10.2010 roku a.t.b. (skrót pochodzi od „Ascension Throne Britannia”, czyli „wstąpienie na tron Brytanii” – od kalendarza gregoriańskiego różni się o 20 lat) Święte Imperium Brytyjskie zmiażdżyło japońskie siły obronne i podporządkowało sobie kraj w zaledwie miesiąc. Skorzystało przy tym z broni nowego typu, a konkretnie z mechów o nazwie Knightmare Frame. W rezultacie kraj wschodzącego słońca utracił niepodległość, prawa, a nawet swoją nazwę – od teraz stał się tzw. „Strefą 11″ Brytanii. Japończycy – przemianowani na Jedenastostrefowców – zmuszani są do życia w ubóstwie, gdy przeniesieni tam przedstawiciele imperium żyją w luksusowych dzielnicach. Powstają coraz to kolejne ruchy oporu, ale nie są w stanie skutecznie przeciwdziałać okupantowi.

Zmienia się to, kiedy brytyjski student Lelouch Lamperouge przypadkiem zostaje wmieszany w jedną z akcji przeprowadzanych przez „Jedenastostrefowców”. Zostaje pojmany przez siły Brytanii i ma zostać rozstrzelany za pomoc terrorystom. Życie ratuje mu tajemnicza dziewczyna, która obdarowuje go tzw. mocą Geass – dzięki której chłopak może wydać każdemu człowiekowi dowolny rozkaz, który musi być bezwzględnie wykonany. I tak Lelouch Lamperouge staje na czele japońskiej rebelii przeciwko Imperium. Wkrótce wychodzi na jaw, że jego prawdziwe imię to Lelouch vi Britannia i jest siedemnastym w kolejności sukcesji do tronu Brytanii. Wypędzony z rodzinnego kraju pragnie tylko jednego – zemsty na ojcu, czyli brytyjskim imperatorze.

Postacie

Lelouch Lamperouge (jap. ルルーシュ・ヴィ・ブリタニア) – jest głównym bohaterem serii Code Geass. Wydaje się być zwykłym, lecz inteligentnym siedemnastolatkiem. Jego prawdziwe imię to Lelouch vi Britannia, jedenasty książę imperium, prawowicie siedemnasty w kolejce do tronu. Jest synem imperatora Charles’a zi Britannia oraz zamordowanej w zamachu Marianne vi Britannia. Do Japonii został zesłany wraz z siostrą bezpośrednio po tym, jak skrytykował go za to, że nie podjął żadnych kroków, by zapobiec morderstwu. Kiedy Japonia została podbita, zaczął żyć w ukryciu. 7 lat później zdobywa umiejętność określaną mianem Geass. Przybiera wtedy alter ego „Zero”, a wkrótce zakłada organizację Zakon Czarnych Rycerzy, której celem stała się rebelia przeciw imperium.

C.C. – jest nieśmiertelną dziewczyną o zielonych włosach i złotych oczach. To ona ofiarowuje Lelouchowi Geass. Stawia mu jednak warunek – będzie musiał spełnić jej prośbę. Od tej pory C.C. obserwuje i wspiera poczynania Leloucha.

Suzaku Kururugi (jap. 枢木 スザク) – jest przyjacielem Leloucha z dzieciństwa, a także syn ostatniego premiera niepodległej Japonii, tj. Genbu Kururugi. nie podoba mu się działalność Zero i jego Zakonu Czarnych Rycerzy. Sam działa w kierunku zmiany imperium na lepsze – w przeciwieństwie do protagonisty, którego celem jest jego zniszczenie. Kururugi jest przekonany, że cele osiągnięte niewłaściwymi metodami są nic niewarte. W późniejszym czasie wstępuje do wojsk imperium, a jego zadaniem staje się pilotowanie eksperymentalnego Knightmare Frame – Lancelota.

Nunnaly Lamperouge (ナナリー·ヴィ·ブリタニア) – jest młodszą siostrą Leloucha głównego bohatera. Podczas zamachu na ich matkę Nunnaly przeżywa traumę, co więcej doznała poważnych obrażeń – zupełnie straciła wzrok i została częściowo sparaliżowana. Mimo to dziewczyna wciąż jest wesoła i pełna życia. Nunnaly jest najważniejszą osobą dla głównego bohatera – jego celem było stworzenie pokojowego świata, w którym dziewczyna mogłaby żyć w spokoju.

: )

Code Geass Girls

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *