Bleach

Bleach

Bleach

Seria Bleach (jap. ブリーチ, Burīchi; w Japonii BLEACH) – japońska manga stworzona przez Tite Kubo. Seria Bleach opowiada o przygodach młodzieńca Ichigo Kurosakiego, który przypadkowo otrzymuje od Rukii Kuchiki tajemnicze moce shinigami. Zdobycie tych mocy obliguje go do chronienia ludzi przed upadłymi duszami i posyłania zbłąkanych, niepogodzonych ze śmiercią dusz w zaświaty.

Bleach był wydawany od 08. 2001 roku do 08. 2016 roku w magazynie Shōnen Jump wydawanej przez wydawnictwo Shuiesha. Wydano łącznie 74 tomy. Na podstawie komiksu powstała telewizyjna wersja animowana stworzona przez studio Pierrot. Emisja zakończyła się w marcu 2012 r.. Seria doczekała się dwóch OVA, 4 filmów animowanych, wielu rockowych musicalów oraz licznych gier komputerowych, a także wielu innych produktów powiązanych z marką.

Bohaterowie

Ichigo Kurosaki (jap. 黒崎一護, Kurosaki Ichigo) – jest głównym bohaterem anime oraz mangi Bleach. Cała (przygoda|opowieść) rozpoczyna się, gdy Ichigo otrzymuje moce żniwiarza dusz w wyniku przebicia jego serca przez zanpakutō Rukii Kuchiki, jednej z wielu shinigami zamieszkujących Soul Society (pol. Społeczność Dusz). Otrzymawszy nowe moce, pozbawił jednocześnie ich Rukię, wskutek czego zmuszony na jego barki spadło ochranianie ludzi przed upadłymi duszami, zwanymi hollowami, oraz wysyłanie dobrych dusz do zaświatów. Zgodnie z oficjalnymi głosowaniami publikowanymi w gazecie Ichigo jest najpopularniejszą postacią mangi Bleach.

Rukia Kuchiki (jap. 朽木ルキア, Kuchiki Rukia) – jedna z głównych bohaterek serii Bleach. To właśnie ona wprowadza Ichiga w świat żniwiarzy dusz, czym wywróciła do góry nogami jego dotychczasowe życie. Druga najpopularniejsza postać mangi Bleach.

Uryū Ishida (jap. 石田雨竜, Ishida Uryū) – jest jednym z głównych bohaterów anime oraz mangi Bleach. Nazywa siebie „Ostatnim Quincy” (grupa ludzi, która potrafi dostrzec byty duchowe. Walczą oni za pomocą broni powstających z energii duchowej. Gdy shinigami korzystają jedynie z własnej energii, Quincy absorbują ją z otoczenia. Inna różnica to fakt, że shinigami, kiedy zabijają złe duchy, oczyszczają ich dusze, co pozwala hollowom na przejście do Soul Society (Społeczność Dusz), techniki Quincy zaś całkowicie niszczą te dusze).

Orihime Inoue (井上織姫, Inoue Orihime) – jest jedną z głównych bohaterek serii Bleach. Uczęszcza do tej samej klasy, co główny bohatermangi, tj. Ichigo Kurosaki. Podobnie jak pozostali przyjaciele Ichigo, dysponuje własnymi mocami. Jest bardzo miła, często do przesady. Nie umie gotować. Jest urodziwą dziewczyną o ogromnym biuście. Jest ósmą najpopularniejszą postacią w serii anime Bleach.

: )

Bleach Girls Shoujou

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *